Їжа «для сну» та їжа «для бадьорості»

У нашому раціоні існує як певна їжа «для сну», так і їжа «для бадьорості». Певне поєднання продуктів, по-різному впливає на людський організм, щось може нам допомогти миттєво заснути, а щось, навпаки, не дає нам можливості це зробити.

2-1Для прикладу, молочні продукти і саме молоко допоможуть вам заснути швидше, в них міститься певна речовина — триптофан, яка впливає на сон. Цією речовиною також багаті м’ясо свійської птиці, мед, овес та банани. Всілякі солодощі мають ефект підвищувати рівень триптофану в крові, проте з ними слід бути обережними. Надлишок вуглеводів — це ризик для вашої талії.

Їжа «для сну» може служити відмінним снодійним засобом. Якщо вам ніяк не вдається вирушити в обійми Морфея, то тут вам можуть допомогти яблуко або ж простий шматочок сиру. Ці продукти заспокійливо діють на організм.

А ось що стосується смаженої картоплі, червоного м’яса або гамбургерів, то тут може бути зворотний ефект. Ці продукти дуже багаті жирами. А цей аргумент не на їхню користь.

Тримайтеся подалі також і від продуктів і напоїв, що містять кофеїн. Вони і є їжею «для бадьорості», і тому не підійдуть тим, у кого проблеми зі сном. Якщо аналогічні проблеми є і у вас — сміливо виключайте подібні продукти та напої з вашого раціону.

Якщо ви прихильник келиха алкоголю на ніч — то це не найкраща ідея. Безумовно заснути швидко вам вдасться, проте ваш сон при цьому буде неспокійним. Остерігайтеся також і їжі, багатої на спеції. Під час сну може бути печія, так як, коли ви спите, процес травлення сповільнюється.

Слід зазначити і те, що за 2-3 години до сну бажано обмежити прийом рідини. Тому що, постійно встаючи в туалет, ви не зможете як слід виспатися.