Їж рибу і м’ясо — живи свій мозок

Співробітники Медичного центру Університету Раш в США прийшли до думки, що дефіцит обсягу нервової тканини і порушення пізнавальної сфери у людей похилого віку безпосередньо пов’язаний з недоліком продуктів тваринного походження (наприклад, риба і м’ясо).

f_4574244951354711359В ході досліджень вчені з’ясували, що нейродегенерації і супутні проблеми спостерігаються у людей, які страждають недоліком вітаміну В12 внаслідок незбалансованої дієти.

У дослідженні було задіяно 121 людей старше 65 років, які проживають в Чикаго.

Спочатку у добровольців взяли аналіз крові з метою виявлення дефіциту вітаміну В12, а потім з ними провели тестування пам’яті і пізнавальних навичок.

Після чотирьох з половиною років мозок учасників просканували за допомогою магнітно-резонансної томографії.

Вчені прийшли до висновку, що зниження пізнавальних здібностей та зменшення обсягу мозкової тканини безпосередньо пов’язані з нестачею вітаміну В12. Подібний дефіцит властивий для раціону, який незбагачений такими продуктами , як риба і м’ясо.

Виходячи з результатів дослідження, вчені рекомендують людям похилого віку повноцінно і різноманітно харчуватися, включати в свій раціон молоко, яйця, рибу — все те, що багате на вітамін В12.