Їх величність джинси

Якщо запитати, який одяг зараз найпоширеніший, то відповідь на це питання буде однозначною. Звичайно ж, це джинси. З’явившись близько 150 років тому у вигляді робочого одягу для золотошукачів, вони пройшли довгий шлях від грубих брезентових комбінезонів і штанів до елегантних моделей від кращих будинків моди. Сьогодні джинсовий одяг носять по всьому світу люди різного віку.

 
2017-Американский-Мода-Ripped-Джинсы-Женские-Лодыжки-Длина-Карандаш-Брюки-Цветочный-Вышивка-Женщина-Джинсы-NRY9012Як все починалося?

Часи знаменитої золотої лихоманки. З усіх кінців Америки до Каліфорнії з’їжджаються численні мисливці за удачею, плекаючи надію знайти свою дорогоцінну жилу. Серед них і майбутній творець джинсів, Леві Страус. Після кількох невдалих спроб розбагатіти на золоті, Леві вирішує відкрити майстерню з пошиття робочого одягу для гірників і розвідників золотих копалень. Ідея використовувати для цих цілей наметовий брезент була дуже вдалою.

Оскільки робочим рудників доводилося працювати у важких умовах, одяг з інших видів тканини швидко зношувалися. Тому поява нехай грубого, але досить міцного одягу була, як не можна до речі.

Звичайно, джинси тих часів сильно відрізнялися від сучасних,. Їх колірна гамма обмежувалася зеленим або темно-сірим кольорами. До появи всім відомих синіх джинсів привів підвищений попит на вироби майстерні Леві Страуса. Оскільки запасів матеріалу стало не вистачати, Леві довелося шукати нових постачальників. Одним з них стала фірма з французького містечка Нім, яка виробляла брезентову тканину блакитних відтінків. Через часті скарг иробітників на недостатню міцність кишень, які не витримували вагу покладеного в них інструменту, прийшла ідея використовувати металеві клепки. Це сильно підвищило їх міцність. Так з’явилися перші клепані джинси і почалося їх повсюдне поширення по всій Америці.

До чого прийшли?

У той час, коли вся Європа вже давно носила джинси, громадяни колишнього Радянського Союзу були сильно обмежені в можливості придбання цього товару. І тільки з дев’яностих років ця ситуація радикально змінилася.

Мода, як відомо, не стоїть на місці. І в даний час джинсову тканину використовують не тільки для пошиття штанів, але й іншого одягу.

Напевно, було б простіше перерахувати те, що з цього матеріалу не шиється. Сукні, спідниці, костюми і багато інших зручних і елегантних виробів. Великий асортимент фасонів, прийнятні ціни, роблять джинсовий одяг привабливим і доступним для всіх верств суспільства.